O nas

Dom Wójtowiczów – Debrznica.pl
W roku 1982 Andrzej Wójtowicz z małżonką Krystyną postanowili przeprowadzić się z Dąbrowy Górniczej – ówczesne województwo katowickie a obecnie województwo śląskie do miejscowości Debrznica było to wtedy w województwie zielonogórskim, a obecnie lubuskim. Planują założyć gospodarstwo rolne o profilu specjalistycznym – kierunek drobiarstwo. Niestety z powodu sytuacji gospodarczej w kraju nie udaje im się otrzymać kredytu w wysokości, która by gwarantowała ukończenie inwestycji i z tego powodu oraz przez fakt, że wkład własny został już zainwestowany decydują sią na założenie ogrodnictwa. W ten sposób powstaje szklarnia, budynek mieszkalny oraz tunele foliowe. Od roku 1982 Andrzej Wójtowicz razem z małżonką prowadzą gospodarstwo ogrodnicze, produkują pomidory, sałatę, rzodkiewki oraz różne gatunki kwiatów – goździki, chryzantemy, frezje. Produkcję warzyw i kwiatów prowadzą do roku 1992. Ze względu na przemiany ekonomiczne w kraju oraz fakt, że są właścicielami bardzo dużego domu decydują się poszerzyć zakres prowadzonej działalności o wynajem pokoi dla letników. Od lat goszczą już u siebie znajomych ze śląska. Zauważyli, że przebywanie w Debrznicy gwarantuje ich gościom relaks, spokój i kontakt z naturą. W roku 1996 decydują się stopniowo zakończyć produkcję ogrodniczą i koncentrują się tylko na usługach turystycznych. Poszerzają zakres swoich usług o wyżywienie, w kolejnych latach budują basen i powiększają bazę noclegową. Krystyna i Andrzej Wójtowicz są pionierami i pierwszymi współzałożycielami Lubuskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego, którego członkami są do dnia dzisiejszego. Uczestniczą w licznych szkoleniach i targach turystycznych.

W roku 1996 syn Krystyny i Andrzeja Wójtowicz rozpoczyna studia na Akademii Rolniczej w Poznaniu o specjalizacji Agroturystyka. Wyboru kierunku studiów dokonuje pod wpływem już zgromadzonych doświadczeń z zakresu obsługi gości, którzy przyjeżdżają do Debrznicy. Przez pięć lat pogłębia wiedzę teoretyczną i łączy ją z praktyką. Radosław Wójtowicz uczestniczy w licznych kursach i po ukończeniu studiów dołącza do prowadzonej przez rodziców firmy. Podczas studiów o profilu turystycznym decyduje się na studiowanie drugiego kierunku, którym jest germanistyka – kierunek ten kończy również z powodzeniem.

W roku 2006 rodzinna firma Wójtowiczów przekształca się w firmę usługą i zajmuję się tylko i włącznie usługami turystycznymi w zakresie zakwaterowania, wyżywienia i zagospodarowania czasu wolnego swoich gości.

W 2006 roku zdecydowaliśmy się rozpocząć świadczyć usługi w zakresie tylko agroturystyki. Z powodzeniem przyjmujemy w naszym Domu Wójtowiczów gości poszukujących spokoju, relaksu i wytchnienia.

Nasi goście korzystają z usług noclegowych oraz z wyżywienia. Krystyna Wójtowicz opiekuje się gośćmi i przygotowuje posiłki – serwujemy domową kuchnię, specjalnością są pstrągi i pierogi. Pstrągi, które serwujemy zawsze są świeżo złowione. 2,5 km od Domu Wójtowiczów płynie rzeka Pliszka. Bliskość Rzeki, jak również dzika przyroda Puszczy Rzepińskiej były inspiracją dla nas, aby poszerzyć zakres usług o wypożyczalnię kajaków. Wypożyczaniem sprzętu zajmuje się Radosław Wójtowicz, który połączył zdobyte przez wiele lat doświadczenie w obsłudze gości z pasją do kajaków. W zakresie obsługi ruchu turystycznego ukończył studia wyższe na uczelni w Poznaniu oraz kurs pilota wycieczek zagranicznych. Bez przerwy od 2006 roku zajmuje się obsługą gości. Jest również z wykształcenia germanistą i pracuje na co dzień w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie jako nauczyciel języka niemieckiego. Prowadzi własną szkołę językowa – newland-wojtowicz.de. W ZSLiZ prowadził również zajęcia dla klas o profilu hotelarsko – turystycznym z zakresu obsługi ruchu turystycznego, również w języku niemieckim.

Od wielu lat co raz częściej trafiali do nas kajakarze, spowodowane jest to jak się okazało atrakcyjnym położeniem Domu Wójtowiczów. Na bazie naszego Gospodarstwa Agroturystycznego uruchomiliśmy naszą wypożyczalnię. Spływy kajakowe w Lubuskim organizujemy głównie na rzekach Pliszka i Ilanka. Do Państwa dyspozycji oddajemy nasze wieloletnie doświadczenie oraz sprzęt najwyższej klasy.

Zapraszamy!
Justyna , Radosław, Krystyna i Andrzej Wójtowicz

Privacy Preference Center